2013. december 24., kedd

Kari

Igen eljött december 24.
Jó Magyar szokás szerint ekkor el is mentem fát venni. Jó német szokás szerint viszont ekkor már minden faárus zárva volt...
Nna azért volt egy nyitva és egy gyönyörű, de annál ferdébb fa amit hazavihettem és kicsempészhettem az erkélyre, hiszen a fát majd a Jézuska hozza... Jobb lenne ha be is faragná, mert elég kegyetlen meló... és kopog...és erre a gyerek kijön... és kitalálhatom, hogy én lettem megbízva, mert a Jézuskának sok a dolga.

de azért Anya sütött bejglit is (ami nem repedt szét):


 meg volt minden ami szem szájnak ingere! Ajándékok (a távirányítású tűzoltóautónak én is örültem volna)






2013. december 18., szerda

Eine kleine punk musik...

nem, ez nem a "télapó ittas", vagy egyéb karácsonyi punk klasszikus...



hanem igazi hegedűs punk zene...

2013. december 14., szombat

Karácsonyi vásár ott...

Európa és talán a világ legrégebbi karácsonyi vására Strasbourgban van. Perszehogy megnézzük!!!

Egy óra az út szerintem! A GPS szerint 3 óra... na most akkor mi van? Aham, szóval nem ismeri Franciaországot. Mindegy, akkor ketten vagyunk, így nagy baj nem lehet :)

És valóban, hamar odaérünk,gond nélkül megtalálunk mindent, ez így túl könnyű, azt éreztem én is.
Ez a Francia város viszonylag nyitott, minden bizonnyal a történelmének köszönhetően, és elég sok mindent megtaláltunk Németül is kiírva.
De a vásár:


Nos ez már igazi, kapni mindent, meg még többet is, van színpad, amin nyekereg valami... szóval tényleg minden.

A házak díszítésével viszont kissé túllőttek a célon:

Én kicsi pónim, karácsonyi kiadás...

(kitömött)medve menni Strasbourg...

Shrek 98547. rész


Volt igazi klasszikus körhinta:

ha nem lett volna súlyhatár a körhintán...
Luca klasszikusabbat választott.

Meg Notre Dame, ahol Luca jól viselkedett és csöndben volt...





Gyújtottunk gyertyát is:
Luca-Anya, ezt miért csináljuk?
Anya-Ilyenkor azokra gondolunk akiket nagyon szerettünk, értük gyújtjuk a gyertyát.
Luca- Anya én téged szeretlek, érted gyújtok gyertyát!

Irány haza, GPS nélkül sötétben. De semmi gond északra megyünk, így az egyetlen autópályán Párizzsal ellentétes irányba, ez egyértelmű! Hát nem, Párizsnak arccal kellett volna, de ez 20 kilóméter és (oda-vissza) 2 baleset és torlódás után már nyilvánvaló lett.

Éjszaka azért hazaértünk...

2013. december 7., szombat

Karácsonyi vásár itt...


Szóval karácsony, vásár, mindenszép.

A helyi forgatag a város főutcájára koncentrálódik és szemben az otthon megszokottal gyakorlatilag alig lehet valamit venni... ellenben tele van forraltbort/puncsot/rövidet áruló faházakkal és gyerekjátékokkal.



Luca a körhinták és kis óriáskerék (ennek így van értelme?) bűvöletében, mi pedig egy forraltbort markolászva sétálgatunk fel és le, várva a Nagyszakállú érkezését. Mert az öreg minden este elnéz ide a városba. berepül szánján a tér fölé beszél valamit, amit szerintem senki nem ért, van még egy két Ho-Ho-Ho majd begyújtja a rakétákat a szarvasok mögött és megy is tovább.
Gyerekek élvezik, szülők kevésbé, ahogy tapossák egymás lábát, emelik magasabbra gyerekeiket... de egyszer azért tényleg nagyon jó.



Az egyetlen gond, hogy egyik ilyen sétánkról Luca vörösen jött vissza. Az új, jó márkájú, kifejezetten antiallergén öblítő olyan allergiás bőrreakciót váltott ki Nála, hogy utána ha csak hozzáért valamihez, ami ezzel lett kiöblítve, rögvest piros pöttyös lett! Ez volt ez első, és az utolsó antiallergén öblítő amit vettünk...

2013. december 6., péntek

Szerencsére azt mondták nem ér el ide Xavér

Szerencsére azt mondták nem ér el ide a Xavér (a vihar, nem az orgonista)

Szerencsére azt mondták...

Szerencsére biztos nem emiatt dőlt ki az a rengeteg fa az erdőben (egyik pont a ház mellé).

Szerencse!